Workshop aktivního nenásilí

Centrum humanistických studií Inspirace vás srdečně zve na víkendový Workshop aktivního nenásilí. Koná se v Parku studií a reflexe Pravíkov (Pravíkov 18), začíná v sobotu 2. února v 11 hodin a končí v neděli 3. února v 16 hodin.

Co je to aktivní nenásilí?
Jak vůbec můžeme překonat násilí zakořeněné tak hluboko v nás a v této společnosti?
Čím můžeme nahradit násilí?
Jak v sobě můžeme probudit soucit s naším „protivníkem“?
Co způsobuje násilí v našem nitru?

Na tyto a další otázky budeme společně hledat odpovědi.

Čeká nás mimo jiné: dokumentární filmy, četba textů, zkoumání situací násilí v každodenním životě a nácvik možných nenásilných reakcí, diskuse, práce s představami…

Workshop je bezplatný, účastníci hradí pouze jídlo (společné, 100,- Kč/den) a příspěvek na provoz Parku (150,-/den a noc).

Registrace e-mailem nebo telefonicky je z organizačních důvodů nutná.
Kontakt: Petra Duhajská (724 595 639, peta.duhajska@gmail.com).

PARKS OF STUDY AND REFLECTION

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

More

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

NEWSLETTER

en_GBEnglish (UK)