2.dubna #Pošli dál laskavost

2.dubna, vezměme mír do svých rukou.

,,Vypněme televizi a všechny sociální sítě, vypněme válečnou propagandu a filtrované a zmanipulované informace. Místo toho se zapojme do přímé komunikace s lidmi kolem nás a zorganizujme aktivity pro mír: setkání, demonstraci, flashmob, mírovou vlajku na balkoně nebo v autě, meditaci nebo modlitbu v souladu se svým náboženstvím nebo ateismem a jakoukoli jinou aktivitu zaměřenou na mír. Sjednotíme se tak v jeden den s veškerým bohatstvím a silou rozmanitosti. Již 3. dubna zaplavíme sociální sítě příběhem našich iniciativ: našimi požadavky, fotografiemi, vzkazy a videi. Naše budoucnost závisí na rozhodnutích, která učiníme dnes“, Evropa za mír. #EuropeForPeace

europeforpeace.eu

Online kampaň POŠLI dál LASKAVOST

2.dubna – 1. května 2023

Uveďme společně laskavost do svého života a pošleme ji dál. Dnešní uspěchaná doba nepřeje tomu, abychom se v klidu zastavili a spojili se se sebou samými. Ubývá nám prostoru na to, abychom pečovali o vztahy s našimi blízkými. Svět okolo musíme vnímat jen povrchně, abychom předešli zahlcení.
Pojďme tohle společně změnit. Zkusme vnímat sebe, naše blízké okolí i to, co nás obklopuje. Udělejme něco dobrého – ať už pro sebe či pro druhé. Může to být drobnost – ať už se jednou rozhodnete jít dříve spát, abyste načerpali energii pro sebe sama, zavoláte kamarádovi, se kterým jste se dlouho neslyšeli, nebo věnujete kolemjdoucímu člověku úsměv.
Připojte se k naší výzvě – zkuste během 30 dní vykonat laskavost (pro sebe či pro druhé), sdílejte svoji zkušenost pod #poslilaskavost a pošlete tuhle výzvu dál.

2.října 2023 Mezinárodní den nenásilí

neděle 1. října 2023 Festival aktivního nenásilí

  • Jak může pomoci aktivní nenásilí v současné situaci?
  • Je svět bez válek a násilí možný?
  • Kde nacházet vnitřní motivaci v blízkosti konfliktů?
  • Jak být tím, kdo přináší představy a tvoří budoucnost?

Připravujeme akce v rámci tohoto dne, ale je možné, že se akce rozrostou i na týden nebo na masové hnutí. Chcete u toho být s námi? Zanechte nám na sebe kontakt a my se vám ozveme.

Změnou, kterou hledáme ve světě, se musíme stát my sami. Mahátma Gándhí

PARKS OF STUDY AND REFLECTION

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

More

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

NEWSLETTER

en_GBEnglish (UK)