Pohádka o kouzelném Parku, díl třetí

Milí přátelé,

Advent už sice začal, do Pravíkova však ještě obávaná „horská“ zima nedorazila. Stále se ale v Parku studií a reflexe v ČR i v jiných Parcích ve světě děje něco zajímavého, a tak si opět dovolujeme sdílet s Vámi pár novinek o tom, jak pokračuje naše pohádka.

Tuto sobotu, 3. prosince, proběhla „Ochutnávka Parku Pravíkov“. Nesešlo se nás mnoho, ale i tak to byla skvělá příležitost, jak poznat, co Park je a co se v něm děje, i jak si připomenout, proč tomuto projektu věnujeme energii, čas i peníze.

Večerní promítání dokumentu Mudrc z And o zakladateli Humanistického hnutí a projektu Parků studií a reflexe, argentinském spisovateli a mysliteli Silovi, nás utvrdilo v tom, že bychom takové akce měli pořádat častěji – přímo v Pravíkově, v Praze i jinde. Proto Vás už teď zvu na večerní promítání filmu Mudrc z And, které proběhne v pátek 16. prosince od 19 hodin v Centru neziskových aktivit, Tyršova 1, Praha 2. Po promítání proběhne diskuse.

V neděli 4. prosince proběhl v Parku Pravíkov další seminář osobního rozvoje, tentokrát na téma Hluboká a zásadní změna. Zdánlivě nenápadný seminář, věnující většinu dne samostatné osobní reflexi jednotlivých účastníků, přinesl velikou inspiraci, náboj a skutečně pozitivní naladění a odhodlání k dalším krokům v oblasti osobní práce.

„Po celý život nás oficiální výchova přesvědčovala, že duchovní hledání člověka jen odvádí od reálných problémů. A teď mi odpověz: nemyslíš, že snažit se porozumět životu je reálný problém?“

– Paulo Coelho

Rekonstrukce i shánění peněz na další práce a úpravy Parku pokračují v tuto chvíli z pochopitelných důvodů pomalu. Přesto rozvoj Parku a jeho podpora neustává ani v tomto „zimním spánku“, od 30. listopadu do dnešního dne přibylo na účtu dalších téměř 10 tisíc korun.

Do konce prosince nás v Parku Pravíkov čeká Víkendový seminář o aktivním nenásilí, Vánoce v Parku a Silvestr s Novoročními oslavami. První lednový víkend bude věnován oslavám výročí Silova narození. Hlavním bodem této akce bude velká společná meditace a žádost pro to nejlepší do roku 2012, která proběhne v sobotu 7. ledna ve 13 hodin.

I v ostatních Parcích ve světě se stále něco děje, navíc se zdá, jako by téměř každým dnem vznikaly další a další. Prohlédněte si třeba fotografie z inaugurace monolitu v Parku Joquicingo v Mexiku. Všechny Parky studií a reflexe mají několik symbolických prvků. Monolity vznikaly v různých kulturách v minulosti coby symboly spojení země s nebem. Vždy byly vytvořeny z materiálů vypovídajících o tehdejší době. Současný monolit v Parku je vyroben z nerezové oceli, aby odpovídal současnému období. Uprostřed je vyryto datum, kdy byl konkrétní Park otevřen.

Akce a iniciativy pořádané Parky ve světě odrážejí různorodost národních mentalit a koloritů. Zatímco v Pravíkově během podzimu probíhaly zejména klidnější (byť intenzivní) semináře a workshopy, jinde je možné se účastnit např. Dílen výrazu a kreativity nebo třeba Běhu za mír a nenásilí. To, co konkrétně se v každém Parku děje, závisí pochopitelně na lidech, kteří
se podílejí na jeho rozvoji a fungování… a každá další inspirace je vždy vítaná.

Doufáme, že se máte dobře a v klidu a pohodě si užíváte Advent.

Přejeme vám dny plné radosti a inspirace.

www.parkpravikov.cz
www.facebook.com/parkstudii

„Když se ženeš za cílem, svazuješ se. Když vše, co děláš, děláš, jako by to bylo cílem samo o sobě, osvobozuješ se.“

– Silo

PARKS OF STUDY AND REFLECTION

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

More

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

NEWSLETTER

en_GBEnglish (UK)