SLAVNOSTNÍ INAUGURACE MONOLITU

Kde: Park studií a reflexe Pravíkov
Kdy: sobota 21. června 2014, 14 – 22 hodin

Park studií a reflexe v Pravíkově vznikl před třemi lety díky upřímné a hluboké touze po vytvoření místa, které by mohlo být opěrným bodem v době, ve které převládá násilí, rozpory, zmatek a nesmyslnost a budoucnost se zdá temná a uzavřená.

Důležitou součástí každého Parku je několik symbolických prvků. Ty odrážejí způsob, jakým člověk naslouchal ozvěnám posvátného a jak je interpretoval v různých kulturách již od dávných dob.

Jedním z těchto prvků je monolit. Architektonické formy podobné monolitu se nacházely v různých dobách na mnoha místech. Představovaly osu světa. Monolit byl posvátným středem, který sjednocoval nebe se zemí. V každém Parku studií a reflexe se nachází monolit z nerezové oceli, který obnovuje tuto klíčovou osu a určuje souřadnice v času a prostoru, ve kterých Park vznikl.

Srdečně vás zveme, abyste se v den letního slunovratu připojili k oslavě instalace monolitu v Parku Pravíkov a pomohli posílit představu budoucnosti, v níž se nesmyslnost života promění ve smysl a naplnění. Při společných ceremoniích se propojíme s naší vnitřní silou, s tím nejlepším v nás a vyjádříme naše hluboké žádosti pro nás, naše blízké, pro svět.

„Uč se rozeznávat znaky posvátného uvnitř sebe i mimo sebe.“ – Silo

Pokud se zúčastníte, prosíme, vyplňte registrační formulář, usnadníte nám tím organizaci celé akce: https://docs.google.com/forms/d/1OcJ9UDA5-G0mVPcyIaTtogP2vNRdmNh9GxNs4Z1Jx5M/viewform?usp=send_form
Bližší informace o programu, dopravě, občerstvení atd. brzy zveřejníme.

Pozvánka ke stažení v pdf: Inaugurace-monolitu_Park-Pravikov-2014

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

cs_CZČeština