Park Pravíkov

Parky studií a reflexe jsou místem pro všechny, kteří se chtějí v dnešní hektické době zastavit a hledat odpovědi na otázky o smyslu života, překonání bolesti a utrpení, o budoucnosti… Jsou to místa setkávání a kontaktu s tím nejlepším v nás a s tím nejlepším v ostatních. Jsou to místa určená k zamyšlení, ale také ke studiu a rozvoji člověka a nenásilné humanistické citlivosti a kultury.

První Park studií a reflexe v České republice začal vznikat v červnu 2011 v malé vesnici Pravíkov na Vysočině několik kilometrů od Pelhřimova.

Na pozemku o velikosti více než 9 tisíc metrů čtverečních zakoupeném pro Park jsou tři vzájemně propojené domy a starý kravín. První z domů prošel v létě 2011 důkladnými úklidovými a rekonstrukčními pracemi a v současné době je už využíván jako Centrum práce pro semináře, studium, meditace a další akce.

Druhé dvě budovy jsou v současnosti pouze hrubé stavby. Postupnými rekonstrukcemi by nakonec měly být všechny domy uvedeny do použitelného stavu.

Každý Park studií a reflexe tvoří kromě Centra práce a Centra studií také několik symbolických prvků. V Parku Pravíkov byly na jaře 2012 vytvořeny a instalovány první tři: vstupní brána, fontána a stéla; v červnu 2014 pak další: monolit.

cs_CZČeština