Pohádka o kouzelném Parku, díl první

Milí přátelé,

je nám jasné, že i mnoho z Vás se (nejspíš nedobrovolně) nechalo nakazit virem spěchu, ale chtěli bychom Vám vyprávět pohádku. A to navíc velmi zvláštní pohádku – není totiž vymyšlená, skutečně se stala a dál se děje. A co víc, Vy se můžete stát její součástí. Tak se na chvilku pohodlně usaďte a věnujte pár minut čtení, prosím…

Bylo nebylo… na začátku nebylo nic. Jen pár kamarádů, kteří se nechali inspirovat místy, která vznikala jinde po světě, v dalekých i blízkých zemích. Byla to místa, kam se lidé vydávali studovat, meditovat, setkávat se s jinými takovými „duchovními poutníky“, hledat to nejlepší v sobě i v ostatních.

A přestože doba a mocní v české zemi zrovna nepřáli velkým „pohádkovým“ ideálům lásky, dobroty, míru, soucitu a moudrosti a přestože pro mnohé bylo těchto pár snílků jen blázny, nevzdali se, nedali se odradit nedůvěrou, překážkami a protivenstvími…

…a v červnu 2011 začal vznikat první Park studií a reflexe v ČR v malebné vesničce Pravíkov. Postupně přibývalo těch, kteří se na vytváření tohoto kouzelného místa podíleli, podporovali ho finančně, svou energií, radami, schopnostmi a zkrátka a dobře svou přítomností.

Po intenzivním pracovním létě (bohatou fotodokumentaci si můžete prohlédnout zde), kdy se čistilo, stavělo, malovalo, opravovalo, vylepšovalo, vybavovalo…, se podařilo zprovoznit první dům, Centrum práce, s kuchyní, jídelnou, dvěma koupelnami, ložnicí s pěti palandami a sálem na schůzky a semináře pro 20 lidí.

Od září už tedy konečně mohl Park Pravíkov sloužit tomu, čemu sloužit má – seminářům, workshopům, meditacím, studiu. Kromě velkého slavnostního otevření, které se konalo o prvním říjnovém víkendu, proběhly například semináře Usmíření a Propojení se Silou nebo workshop Oheň života – udržování ohně; chystají se další workshopy ohně, kurz výchovy k nenásilí pro učitele a další zajímavé akce.

To byly ale jen první kroky na dlouhé cestě k tomu, aby byl Park studií a reflexe v Pravíkově takový, jaký bychom ho chtěli mít. Teprve po dokončení první fáze rekonstrukce se budeme moci pustit do dalších úprav Parku. Plánovaný postup prací si můžete prohlédnout zde.

Abychom dokončili tuto první fázi, potřebujeme do 11.11.2011 sehnat minimálně 100 000 korun. Tyto peníze budou použity na vyčištění bývalého kravína (budoucího multifunkčního sálu), zakrytí střechy kravína, dokončení připojení k obecnímu vodovodu, (snad) poslední úpravy kotle a topení a vytvoření dílen pro práci s kovy, keramikou a dalšími materiály.

Své příspěvky můžete posílat na účet 2500074734/2010. Pomůže jakýkoli dar a samozřejmě i to, když tuto zprávu rozšíříte mezi své přátele a známé. Takto se i Vy můžete zapojit do pohádky o kouzelném Parku. Dokážeme cokoli, stačí věřit a nevzdat se.

Průběžně Vás budeme informovat o tom, jak na účtu přibývají penízky a co už za ně zvládneme pořídit.

Mějte se krásně, přejeme Vám dny plné radosti a inspirace!

www.parkpravikov.cz
www.facebook.com/parkstudii

„Miluj skutečnost, kterou vytváříš, a ani smrt nezastaví tvůj let.“ – Silo

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

cs_CZČeština