Pohádka o kouzelném Parku, díl druhý

Milí přátelé,

jak jsme vám slíbili v úvodní části Pohádky o kouzelném Parku, rádi bychom se s vámi podělili o pokračování tohoto příběhu.

Krátká intenzivní finanční kampaň pro dokončení první fáze rekonstrukce Parku Pravíkov sice neproběhla tak docela podle plánu – do „magického“ data 11.11.2011 se nám nepodařilo sehnat 100 000 korun (od začátku listopadu do pátku 11. přibylo na účtu 15 900,- Kč), ale nakonec jsme tento cíl z větší části splnili. Za listopad přišly na účet Parku Pravíkov příspěvky v celkové výši 71 250,- Kč.

Část plánovaných prací jsme nakonec stejně byli nuceni odložit – ať už kvůli jejich náročnosti (zakrytí střechy kravína) či kvůli nedostatku času, respektive rychle se blížící zimě (dodělání připojení k obecnímu vodovodu).

Do konce roku nás ve spolupráci s místními zemědělci ještě čeká čištění velké jímky a bývalého kravína. Provizorní prostor pro dílny pro práci s nejrůznějšími materiály už je téměř hotový, nyní začne postupné shánění potřebného nářadí a dalšího vybavení. Nadále pokračují úpravy topení.

První dvě listopadové soboty patřily pokračování workshopu Práce s ohněm, v neděli 13. listopadu proběhl další seminář osobní práce, tentokrát s tématem Vnitřní průvodce. Prodloužený sváteční víkend 17. až 20. listopadu patřil práci a organizování. V rámci aktivit Komunity pro lidský rozvoj se 26.-27. listopadu uskutečnil metodický seminář Výchovy k nenásilí pro učitele, studenty pedagogiky a další zájemce.

Postupně si projekt Parků studií a reflexe i přes počáteční nedůvěru a ostražitost získává přízeň i mezi sousedy v Pravíkově i v okolních vesnicích. V sobotu 3. prosince proběhne (nejen pro místní) „Ochutnávka“ Parku Pravíkov – prezentace spojená s možností si aspoň v krátkosti vyzkoušet, jaké aktivity se v Parku dělají. Odpoledne bude následovat organizační schůzka pro ty, kteří se budou chtít do fungování a vytváření Parku Pravíkov aktivně zapojit, a večer bude věnován promítání dokumentu Mudrc z And o argentinském spisovateli a filosofovi Mariu R. Cobosovi (Silovi), zakladateli mezinárodního Humanistického hnutí a projektu Parků studií a reflexe.

Pohádka o kouzelném Parku stále pokračuje a nepřekvapuje jen lidi nám blízké i vzdálené, ale často i nás samé…

Mějte se krásně, přejeme vám dny plné pohody a inspirace!

www.parkpravikov.cz
www.facebook.com/parkstudii

„Nepředstavuj si, že jsi tu sám ve své vesničce, ve svém městě, na Zemi, v nekonečných světech.“

– Silo

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

cs_CZČeština