Projekt Parku studií a reflexe v České republice

Již od nepaměti existují místa k rozjímání nad zkušenostmi přesahujícími rámec každodenního života, která mají co do činění se smyslem života.

Ani celosvětová vzrůstající krize nemůže umlčet tyto hluboké otázky.

„…Každá lidská bytost má právo ptát se po smyslu života, po lásce, po přátelství, …po všem, co utváří poezii a velikost lidské existence. Existence, kterou se dnešní povrchní a lhostejná materialistická kultura snaží degradovat – vlečíc vše ve směru zvrácených hodnot a rozpadu“

Takže i dnes, možná více, než kdykoliv jindy, potřebujeme tato zvláštní místa, tyto speciální prostory.

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

cs_CZČeština