Duchovno a osobní spirituální zkušenost v umění

Centrum humanistických studií Inspirace vás srdečně zve na víkendový workshop s tématem Duchovno a osobní spirituální zkušenost v umění, který se uskuteční o víkendu 29. až 30. září v Parku studií a reflexe Pravíkov. Začínat budeme v sobotu v 10 hodin a skončíme v neděli v podvečer (cca kolem 18. hodiny).

Co je umění? Co v nás probouzí? Jakým způsobem se dotýká našeho nitra? Může nám změnit život? Odkud přichází inspirace? Jaké povahy jsou naše prožitky vyvolané uměleckými díly? Co v nás vyvolává naše vlastní umělecká činnost?

Na tyto a další otázky budeme společně i sami v sobě hledat odpovědi formou diskusí, práce ve skupinkách, individuální reflexe, práce s představami, promítání videí, čtení a studia zajímavých textů, různých praktických cvičení spojených s výtvarným uměním, hudbou, literaturou… Program workshopu je možné pružně přizpůsobovat přáním a představám účastníků.

„Existují zkušenosti, které dokážou změnit váš život. Možná to bude něco, co vás navštíví ve snech, možná se zamilujete nebo třeba zažijete neočekávané prohlédnutí.

Musíte začít stavět na zkušenosti, která vás proměňuje, která vám otevírá nové horizonty. Bez této zkušenosti budete stále chodit v začarovaném kruhu. Je to právě tato transformující zkušenost, o které stále mluvíme. Zkušenost, která vás zbavuje strachu, která vás zbavuje úzkosti, která vás zbavuje uzavřené budoucnosti.“
– Silo (dokument Mudrc z And) 

Seminář je bezplatný, každý účastník si hradí pouze náklady na použité materiály (maximálně 100,- Kč) a společné stravování (100,- Kč za den). V případě přespání v Parku (k dispozici je 10 míst v jedné místnosti, je třeba si dovézt vlastní povlečení a prostěradlo)  účastník platí příspěvek na náklady na provoz Parku (150,- Kč za noc). Je také možné přespat v penzionu v 5 km vzdálené Kamenici nad Lipou.

Rezervace e-mailem nebo telefonicky nutná!
Registrace a  případné dotazy: Petra Duhajská (724 595 639, peta.duhajska@gmail.com).

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

cs_CZČeština