Zkušenost – Punta de Vacas, 2008

Inspirativní video natočené v roce 2008 v argentinském Punta de Vacas. Silo v něm mluví o zkušenostech, které dokážou způsobit změnu našeho života, o utrpení, bohu a iluzích…

„Věřím, že každý ví, co je to sen. Je to stav vědomí, který je jiný než ten v každodenním životě, je to velmi důležitý stav a má na nás velký vliv. Někdy nám sen může změnit život, že?

Dobrá, určitě jsi byl někdy zamilovaný, alespoň jednou. Je to ten druh zkušenosti, která ti může změnit život. Jsou to zkušenosti, které se odehrávají v jiném prostoru, jakoby na jiné úrovni. Například zkušenost s

láskou nebo se sny, to jsou zkušenosti, které máme všichni, ale obyčejně si jich nevšímáme, zapomeneme je. Jsou to zkušenosti, které mnohé odhalují, a my se je snažíme prohloubit.

Někdy když zažíváme tyto zkušenosti, je to, jako kdybychom viděli svět poprvé. Nikdy jsme takto svět neviděli a navíc to vše trvá jen chvíli. Trvá to jen malý okamžik a pak už se k té zkušenosti nemůžeme vrátit.

Občas v krajině, jako je tahle, spatříte západ slunce. A v tomto západu slunce máte pocit, že jste porozuměli všemu – na okamžik. To náhlé pochopení všeho – i když jen na okamžik – spojené s tímto západem slunce, je, jak se mi zdá, zkušeností proměny, která se může ukázat velmi důležitou. Obyčejně z toho však nevyvozujeme žádné závěry.

Každý někdy něco podobného zažil, ale jen velmi málo lidí proniklo do těchto zkušeností hlouběji.“

cs_CZČeština