Letní slunovrat s Posvátným ohněm a Inspirací

Srdečně vás zveme na víkend 21. – 23.6. v Parku Pravíkov, kdy proběhne oslava letního slunovratu a prezentace monografie na téma „Čtyři cesty predispozice k věštění v Mezopotámii a v helénistickém světě“.

Téma „vnitřní predispozice“ k Inspiraci

Zkušenost s různými druhy ohňů – obrovský oheň, dvoupatrový oheň

Inspirace a výměna názorů a zkušeností ze čtyř úhlů pohledu (materiálního, formálního, mentálního, energetického)

Prezentace monografie „Čtyři cesty predispozice k věštění v Mezopotámii a v helénistickém světě“ Claudie Baudoin z Parku studií a reflexe La Belle Idée ve Francii

Tato studie je založena na intuici, že člověk chtěl „předpovídat“ budoucnost ve všech dobách i kulturách. Zkoumá dvě kultury stojící u zrodu Evropy: Mezopotámii a helénistický svět. Dle této studie je za schopností předpovídat budoucnost mnohem spíš než dar „vnitřní predispozice“, „duševní stav“. Claudie vysvětluje, že „tato vnitřní predispozice a záměr „naslouchat“ tomu, co přesahuje zdánlivé výsledky vnímání času, jsou intuicí, která ukazuje, že člověk není spoután. Takový fenomén inspirovaného vědomí vede k překladům nesmírné krásy.“

Program:

Pátek 21.6. – oslava letního slunovratu se společnou žádostí
Sobota 22.6. – prezentace monografie její autorkou Claudie Baudoin + zkušenost s ohněm
Neděle 23.6. – besedy na různá témata a neformální setkání

Kontakt, bližší informace a rezervace míst na spaní: Dana Feminová (777 711 911, danafem@volny.cz).

Pozvánka v pdf: Monografie-Claudie_Pravikov-2013

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

cs_CZČeština