Víkendový seminář o aktivním nenásilí

Kdy: pátek 9. 6., 19:00 – neděle 11. 6., 16:00
Kde: Parky studií a reflexe – Pravíkov, Pravíkov 18 (u Kamenice nad Lipou)

Ráda bych s vámi prožila praktický seminář o aktivním nenásilí a představila tuto filozofii, díky které můžeme ve světě realizovat sami sebe.

Před časem jsem se několik let intenzivně věnovala studiu Gándhího filozofie, které jsem zakončila bakalářskou prací o aplikaci aktivního nenásilí v České republice. Od té doby se praktickou i filozofickou částí nenásilí aktivně zabývám :).

Zároveň mne víc než dvanáct let doprovází a v životě inspiruje dílo Sila – především jeho kniha Vnitřní pohled. Z odkazů těchto dvou myslitelů budeme v semináři vycházet. Podíváme se tedy na principy nenásilí v praxi. Naučíme se, jak si tyto principy osvojit tak, aby nás vedly k nenásilnému, neboli jednotnému a koherentnímu jednání.

Budeme se dívat na videa, číst, meditovat, procházet přírodou a hodně si povídat. Cílem je prohloubit naši zkušenost s aktivním nenásilím v každodenním životě. Po semináři budeme tedy schopni lépe vnímat sami sebe, naše myšlení, cítění i přístup k druhým.

Seminář se koná v Parku studií a reflexe Pravíkov, místě, které je zasvěceno hloubce každého člověka. Kromě rozlehlé zahrady se v Parku nacházejí symbolické prvky, díky kterým se člověk lehce dostane do kontaktu se sebou samým. Zároveň je Park obklopen nádhernou přírodou, malebnými rybníky, lesy a kopci Vysočiny.

Seminář začíná společnou večeří v Parku v pátek v 19 hod. Končit budeme v neděli okolo 16 hod. Velmi doporučuji přijet na celý seminář, ne v jeho průběhu. Zájemci se mohou přihlásit pomocí formuláře: https://goo.gl/forms/9yKAb1PHf29JBmlI2

Účast je bezplatná. Bude potřeba uhradit jen náklady na provoz Parku (150 Kč/den a noc) a na společné vaření a nevaření.

Děkuji a převelice se těším!

Michaela Ahimsa
(kontakt: michaelasvarc@gmail.com)

PARKY STUDIÍ A REFLEXE

Inspirováni desítkami Parků studií a reflexe v různých zemích na celém světě tvoříme od roku 2011 první český Park v malebné vesničce Pravíkov na Vysočině. Vytváříme prostory určené ke kontaktu s tím nejlepším v nás i ostatních. Pořádáme semináře, workshopy, pobyty, prezentace a mnoho dalších akcí pro veřejnost. Naším záměrem je sdílet hlubokou moudrost založenou na zkušenosti s těmi, kdo touží poznávat svět za hranicí každodenního.

Nejsme financováni žádnými organizacemi či fondy, fungujeme pouze na základě darů a příspěvků jednotlivců, kterým dává existence tohoto místa smysl.

Více

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

ZPRAVODAJ

es_ESEspañol